Kontaktujte ma
srdce.png

Ďakujem! Na správu Vám čoskoro odpoviem.

Často kladené otázky

Odkiaľ si?


Pochádzam zo Žiliny, kde trávim väčšinu svojho času. Rada však za Vami vycestujem aj ďalej, pokojne aj za hranice.
Poskytuješ RAW formáty?


Nie, surové formáty a ani neupravené fotografie neposkytujem. Tvorivý proces fotografa nekončí na samotnom fotení, postprodukcia tvorí veľkú časť kreatívneho fotografického procesu. Verím, že pokiaľ sa Vám páči štýl fotografií z môjho portfólia, tak budete spokojní aj s výsledkom Vašich fotiek.
Ako dlho sa venuješ fotografií?


Fotografii sa venujem od malička. Bola to láska na prvý pohľad. Milujem zachytávať a dotvárať realitu a zhmotňovať svoje vízie. Serióznejšie som sa začala fotografií venovať až počas štúdia na vysokej škole od roku 2016, kde som mohla byť súčasťou rôznych fotografických ateliérov.
Kde nájdem Tvoj cenník?


Cenník Vám odošlem po vyplnení kontaktného formulára, v ktorom sa rada dozviem niečo o Vás.
Môžeme sa zapojiť do kreatívneho procesu?


Určite áno! K tvorbe pristupujem individuálne, veľmi si vážim Vašu spoluprácu a nápady. Som nadšená, ak sa venujete zaujímavej aktivite alebo máte predstavu o fotkách, aké by sa Vám páčili. Pred fotením prekonzultujeme ako, kde a kedy bude fotenie prebiehať. V prípade záujmu Vám pomôžem vybrať vhodné oblečenie aj rekvizity.
Akou technikou fotíš?


Pri tvorbe používam telá Canon EOS R a Canon EOS 6D a moje najobľúbenejšie objetívy Sigma ART. Okrem iného pri špecifickejších foteniach fotím aj na analóg Canon AE-1. Je to pre mňa nikdy nekončiaca zábava. :)
Kedy by sme si mali objednať fotografa na svadbu?


V tomto prípade platí staré známe: "Čím skôr, tým lepšie." Niektoré atraktívne termíny sa rezervujú v minimálne ročnom predstihu. Ak máte svadbu v sobotu počas svadobnej sezóny, najmä v mesiacoch máj-september, je vhodné, aby ste na svojich svadobných dodávateľov mysleli, čo najskôr. Pre dostupnosť termínov ma, prosím, kontaktujte v kontaktnom formulári, cez ktorý Vám obsadenosť rada overím. V prípade, že budem mať Váš termín obsadený, viem Vám odporučiť šikovných kolegov, ktorí tento termín majú ešte volný.
Dalo by sa nafotiť svadobné portréty v iný ako svadobný deň?


Samozrejme! Osobne veľmi odporúčam túto možnosť. V iný ako svadobný deň si môžeme doslovne vybrať podmienky, v akých budeme fotiť. Vaša nálada, miesto, dostatok času a počasie sú dôležité aspekty atmosféry, ktorú chceme zachytiť.
Sú všetky fotografie upravené?


Áno, všetky fotografie, ktoré odo mňa dostanete sú upravené. Každej fotografií sa venujem osobitne.
Sú náklady na dopravu zarátané v cene?


Nie, je to z dôvodu, že fotenia sa uskutočňujú na rôznych miestach. Dopravu účtujem individuálne podľa kilometrov, ktoré prejdem a benzínu, ktorý reálne spotrebujem. Východiskový bod je Žilina.
Akým žánrom fotografie sa venuješ?


Venujem sa najmä portrétnej fotografií. Rada pracujem s ľuďmi, mojím snom je zachytávať momenty, ktoré budú pre nich vzácne. Okrem iného robím aj produktovú fotografiu a obľubujem žáner fotografickej momentky.
Ako nám fotografie odovzdáš?


Odovzdanie hotového produktu považujem za vyvrcholenie našej spolupráce. Veľmi mi na tom záleží, preto sme s mojím kamarátom - šikovným remeselníkom navrhli originálnu drevenú škatuľku, ktorá uchová Vaše momenty v bezpečí. Z každého fotenia nájdete vnútri 30 kusov fotografií v rozmere 10x15 centimetrov. Okrem toho všetky fotografie dostanete aj na USB a pre hostí vždy pripravujem dočasný link s týmito fotografiami. Viac info sa dozviete v sekcií BALENIE alebo pri osobnej komunikácii.
Ako dlho trvá spracovanie fotografií?


Na fotografiách pracujem chronologicky, podľa dátumov, v ktorých sa fotenia uskutočnili. Dôkladná úprava fotografií je časovo náročná, a tak sa môže stať, že pre fotografie nafotené v priebehu svadobnej sezóny bude doba spracovania orientačne aj okolo 2-3 mesiacov. Tento čas je orientačný a môže sa meniť v závislosti od obsadenosti termínov. Fotografie sa snažím vždy odovzdávať čo najskôr.
Koľko fotografií z fotenia nám odovzdáš?


Z fotení odovzdávam všetky vydarené momenty. Pri triedení sa pozerám najviac na emóciu a technickú stránku fotky. Nerada sa upínam na presné počty. Fotenie je kreatívny proces, ktorý nie je exaktnou vedou.

finalBW.png
farebnyfinal.png